Monavie-Polska24.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowej żywności

Zakwaszenie organizmu: Objawy, skutki i leczenie

Czym właściwie jest zakawaszenie organizmu?

Wiele osób zadaje to pytania, a jeszcze więcej wątpi w zasadność teorii jakoby organizm się zakwaszał. W końcu ciało to nie mleko żeby kwaśnieć. Niestety jest to potwierdzony proces, który zachodzi także w naszym organiźmie. Zasadniczo do prawidłowego funkcjonowania homeostazy i zachodzenia procesów życiowych optymalnym pH naszego organizmu jest pH z przedziału 7,35-7,45, co wskazuje na lekką zasadowość krwi. Różne produkty mają różne właściwości dlatego też powstała we mnie silna potrzeba napisania artykułu na ten temat.

Zakwaszenie organizmu: Objawy

zakwaszenie organizmuZakwaszenie organizmu wywołuje rozmaite objawy. Jedne są groźne, inne natomiast mniej. Tak naprawdę spektrum objawów zajęłoby ponad kilka stron A4 dlatego też postaram się wymienić te, które sa najłatwiejsze do zdiagnozowania. Jak od dawna już wiadomo, zawkaszenie organizmu wpływa dosyć znacznie na układ nerwowy człowieka, w tym na bicie serca, sen, oddychanie, temperaturę ciała czy prace nerek. Do tego warto dołożyć takie objawy, które każdy bez problemu może zdiagnozować u siebie, a są to: spadek energii, spadek motywacji, zakwaszenie żołądka, wzdęcia, zgaga, zmęczenie, bóle głowy, trądzik, świąt, wypadanie włosów i bóle mięśni czy stawów. Oczywiście to, że występuje u nas trądzik, a do tego miewamy wzdęcia nie musi być od razu związane z zakwaszeniem naszego organizmu jednakże warto zwrócić na to uwagę i być bardziej świadomym tego co jemy i co robimy.

W tym miejscu warto odpowiedziec sobie na pytanie: co powoduje zakwaszenie organizmu?

PRODUKTY ZAKWASZAJĄCE ORGANIZM

golonkaW najprostszy sposób mówiąc: wszystko co zawiera kofeinę, oczywiście głównie mowa tutaj o kawie i PEPSI, o czym wielu nie pamięta i pije ten syntetyczny napój hektolitrami, do tego dochodzi alkohol (ulubione połączenie wielu mężczyzn whisky+pepsi jest więc zabójcze), tutaj także wymienić warto tłuste mięsa jak golonka, śmieciowe jedzenie, chipsy, ciastka czy też inne, syntetyczne napoje gazowane, a jest takich na rynku sporo. Ostatnim produktem, który często dużo osób uznaje za zdrowy jest… Zgadnijcie, co zakwasza organizm? Tak moi mili, są to różnego rodzaju sery, wysoko i nisko przetworzone (żółte). Sam jednak uwielbiam sery, a poranna kawa bywa dla mnie często motorem pracy. Co więc zrobić gdy lubimy produkty, które mają jednak negatywny wpłyt na dietę zasadową? Ja jestem tego zdania, żę wszystko jest dla ludzi, dlatego też polecam zwyczajnie ograniczyć spożycie takich produktów. Mówiąc kolokwialnie – Jedna kawa czy kanapka z serem jest okej, nic nam się nie stanie.

Co jeszcze zakwasza organizm? Są to produkty takie jak popularny ryż, kasza jęczmienna czy płatki owsiane. Zaliczają się do tego jajka, a także makaron jednakże w praktyce absencja tych produktów w naszej codziennej diecie jest bardzo ciężka do wyeliminowania dlatego też zalecam jedynie OGRANICZENIE ich spożywania.

Zakwaszanie organizmu: Skutki

Jakie są skutki zakwaszenie organizmu? Oprócz całej gamy negatywów, które wymieniłem wczesniej, są to przede wszystkim zaburzenia hormonalne i w gospodarce mineralnej organizmu, zaburzenia w pracy nerek, wątroby czy żolądka, co prowadzi często do podrażnienia tkanki miękkiej wewnątrz organizmu, a to wiąże się z przewlekłym i trudnym do wyeliminowania bólem.

Zakwaszanie organizmu: Leczenie

Jak leczyć organizm z zakwaszenia? Jest na to wiele sposobów od medycyny konwencjonalnej do niekonwencjonalnej. Niektórzy zalecają stanie na głowie (odradzam) inni natomiast zalecają nam zioła czy inne domorosłe wywary. Co ja zalecę na sam początek? Zdecydowanie najlepiej dla każdego będzie zapoznać się z dietą odkwaszającą czy też dietą zasadową. Czymże jest ta dieta odkwaszająca? Jest to specyficzny rodzaj diety, który nie tyle koncentruje się na spożywanych kaloriach, co na pH produktów, które wchodzą w jej skład. Poniżej przedstawiam przykładową dietę odkwaszającą

DIETA ODKWASZAJĄCA

Jak odkwasić organizm domowymi sposobami

Wiele osób często na zgagę pije sodę oczyszczoną. Jest to bardzo dobry sposób, znany już przez naszych pradziadów na zlikwidowanie niedogodności spowodowanych nadmiernym konsumowaniem alkoholu lub tlustych mięs. Przejdźmy zatem do odpowiedzi na pytanie co zakwasza organizm.

Odkwaszanie organizmu sodą

soda oczyszczonaJak odkwasić organizm sodą? Wystarczy jedną łyżeczkę sody rozcieńczyć w szklance ciepłej wody i wypijać taką mieszankę, skądinąd ohydną przez 3 dni po 2 razy dziennie. Skuteczność 9/10 Walory smakowe 2/10

Odkwaszanie organizmu cytryną

zakwaszanie organizmuIle razy słyszę, że no ale jak to. Przecież cytryna ma jedno z najniższych pH znanych ludzkości? Ja przeważnie pytam czy minus i minus daje minus? Otóż nie, jest to zasada podwójnego przeciwieństwa, która, jak widać sprawdza się w naturze. Wystarczy wycisnać cytrynę, dodać do niej szklankę alkalicznej wody, a także jakieś sole mineralne. Osobiście polecam posłodzić taką mieszankę (byle nie cukrem, on zakwasza organizm!). Sam uwielbiam wypić taką mieszankę na pobudzenie, znacznie lepsza od kawy!

Odkwaszanie organizmu: zioła

dieta odkwaszającaJakie zioła wybrać? Osobiście moim znajomym pomagają zioła takie jak goździki, oregano czy kolendra. Osobiście unikałbym jednak kolendry, a skupił się na mniszku lekarskim i goździkach. Działają naprawdę świetnie!

 

 

Odkwaszanie organizmu: Tabletki

Odkwaszenie organizmu tabletkiJest to coś co zalecam jedynie osobom, którym nie pomogły żadne domowe sposoby, a nie stać ich na dietę czy tez nie mają na nią czasu. No trudno. Otóż jedyny preparat, który znam na rynku, a którego skutecznośc jest oceniana według moich klientów i znajomych na bardzo wysoką (99 osób na 100, które go testowały było zadowolonych, osoba, której nie pomógł niestety była ciężko chora i w jej przypadku przyczyna leżała w chorobie) dlatego też z czystym sercem mogę wszystkom polecić Untoxin.

Podsumowanie

Wszystko może być lekarstwem jak i trucizną dlatego też zdecydowanie polecam każdemu na początku zastanowić się co robimy źle i dlaczego? Ponadto jeżeli macie jakieś pomysły na urozmaicenie artykułu to gorąco zachęcam do kontaktu lub do pisania komentarzy.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *