Monavie-Polska24.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowej żywności

Domowe sposoby na kaca

Skutki intensywnej nocy zakrapianej alkoholem na drugi dzień bywają bardzo nieprzyjemne. To właśnie z powodu kaca często źle się czujemy oraz bardzo boli nas głowa. Jednak warto wiedzieć, iż istnieją skuteczne domowe sposoby na kaca. Zatem w jaki sposób poradzić sobie po intensywnej nocy?

Co na kaca domowe sposoby

Po wypiciu większej ilości napojów alkoholowych często na drugi dzień zdarza się, iż odczuwamy drżenie rąk, a także światłowstręt. Również możemy mieć kłopoty z żołądkiem. Warto pamiętać, iż istnieje kilka sprawdzonych domowych sposobów na kaca, które są bardzo skuteczne. Zatem co możemy wypróbować?

Domowe sposoby na kaca: Cytryna

domowe sposoby na kaca cytryna

Przede wszystkim jeżeli zmagamy się z silnymi objawami wczorajszego upojenia alkoholowego, powinniśmy spróbować zjeść cytrynę. Warto pamiętać, iż to właśnie w cytrynie znajdziemy bardzo wiele witamin, między innymi witaminę C. Bardzo ważne jest uzupełnienie ich w naszym organizmie, ponieważ po poprzedniej nocy na skutek spożycia dużej dawki alkoholu mogły zostać niejako „wypłukane”. Ponadto cytryna charakteryzuje się działaniem oczyszczającym, dzięki czemu pozbywamy się z naszego organizmu toksyn. Podobny efekt może przynieść nam picie soku z kiszonej kapusty.

Domowe sposoby na kaca: mięta oraz rumianek, a także miód

domowe sposoby na kaca miód

Jednym z bardziej skutecznych naturalnych metod leczenia kaca alkoholowego jest spożycie mięty lub też rumianku. Nie od dziś wiadomo, iż zioła pomagają na wiele dolegliwości. Stworzenie naparu ze wspomnianych ziół pomoże nam w walce z mdłościami, które po chwili przestaną nas męczyć. Również ociężałość w naszej głowie zmniejszy się. Bardo skuteczny jest także miód, który wspomaga nasz metabolizm, ponieważ zawiera fruktozę. Warto dodać, iż tak jak cytryna skutecznie oczyszcza nasz organizm.

Często zdarza się, iż jeżeli na przyjęciu lub też w klubie przesadzimy z wypitą ilością alkoholu, na drugi dzień nie czujemy się zbyt komfortowo. Warto pamiętać, iż istnieją skuteczne sposoby na kaca. Jeżeli kiedykolwiek znajdziemy się w takim stanie i nie wiemy jak leczyć kaca alkoholowego, warto wypróbować naturalne sposoby w swoim domu.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *