Monavie-Polska24.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowej żywności

Dlaczego warto zainteresować się sportem

Zdrowie jest dziś słowem odmienianym przez wszystkie przypadki. Co dziwne, najczęściej kojarzymy je z leczeniem, choć leczenie powinno raczej kojarzyć nam się z chorobą. Tymczasem lekarstwa (czytaj: apteki) przeżywają dziś boom podobny chyba tylko do szaleństwa związanego z dietami i naturalnym żywieniem. Nawet ziołolecznictwo czy homeopatia nie mogą się równać siłą oddziaływania z popytem na lekarstwa. Nadal wierzymy w cudowną moc tabletki, syropu i maści. Zbiorowy pęd ku suplementom wynika z niczym nie zmąconej wiary w to, że najgorsze nawet samopoczucie możemy w mig odegnać przy pomocy cudownych substancji. Jesteśmy gotowi wydawać na różne specyfiki mnóstwo pieniędzy, a kolejki przed gabinetami lekarskimi zdają się to potwierdzać.

Tymczasem jest dziedzina naszego życia, która dalece bardziej koresponduje ze zdrowiem i tworzy nierozerwalną, trwałą parę z naszym samopoczuciem – to sport. Aktywność i ruch, jakkolwiek promowane i obecne w zbiorowej świadomości, wciąż mieszczą się w bezpiecznym marginesie zajęć okazjonalnych i dotyczących niewielkiej grupy ludzi. Sport kojarzy nam się z profesjonalnym i zawodowym wymiarem współzawodnictwa, obecnego głównie w telewizyjnych transmisjach, niż z podejmowanym przez nas samych wysiłkiem. Szkoda, bo w kategoriach sportu mieści się zarówno gra w zespołach (siatkówka, hokej, koszykówka), używanie przyrządów (rower, piłka, siłownia), jak i ruch w czystej postaci (bieg, gimnastyka, spacer).

Najlepsza odzywka na mase

Okazuje się, że sport nie wymaga ani znacznych nakładów czasu, ani specjalnej przestrzeni, ani towarzystwa, ani nawet gruntownych przygotowań. Do podjęcia aktywności sportowej wystarczą z reguły nasza własna motywacja oraz wygodny ubiór. Barierą nie do przezwyciężenia w dzisiejszych czasach jest właśnie motywacja. Żyjemy w otoczeniu, które oczekuje natychmiastowych efektów podejmowanych przez nas działań. Dotyczy to już nie tylko zakupów (dziś płatność, jutro dostawa), ale także transportu (coraz szybciej), komunikacji (ciągła dostępność), informacji (stała aktualizacja) gotowania (szybkie gotowe dania), a nawet literatury (streszczenia, omówienia, audiobooki). Sport wymaga , paradoksalnie, zwolnienia. Wiele osób zadaje pytanie – jakie suple na mase – My odpowiadamy, że warto zapoznać się z każdą pozycją, która ma zaufanie w Internecie. Wygospodarowania pewnej ilości czasu, w którym nie będziemy dostępni, nie będziemy nic śledzić, obserwować, odpowiadać, ani reagować. Sport wymaga całej naszej uwagi i pełnego zaangażowania. Najważniejszym wszak argumentem przeciwko uprawianiu sportu wydaje się być jego efektywność, której nie da się zobaczyć w bliższej perspektywie. Proces budowania kondycji, koordynacji, wytrzymałości, czy szybkości, trwa dłużej niż zażycie tabletki. Na efekty podejmowanych działań należy w sporcie poczekać, a widoczna poprawa naszego zdrowia dzięki aktywności sportowej trwa jeszcze dłużej i jest trudno mierzalna.

jakie suple na mase

W świetle powyższych rozważań wydaje się, że najważniejszą zaletą ruchu i aktywności na świeżym powietrzu, jest gwałtowna i natychmiastowa poprawa naszego samopoczucia. Na to jeszcze tabletki nie ma, a przynajmniej takiej, która nie ma skutków ubocznych. Wzrost wydzielania endorfiny, hormonu szczęścia, podczas uprawiania sportu jest faktem. Pobudzony do ruchu organizm wraz ze zmęczeniem fizycznym, ba, nawet dolegliwościami bólowymi, reaguje także raptownym wzrostem wydzielania endorfiny, która poprawia nasze samopoczucie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Sport – oto najlepsza odpowiedź na pytanie o nasze zdrowie. W końcu sport to zdrowie, nawet jeżeli nie widać tego gołym okiem. Rusz się od razu kiedy skończysz to czytać.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *